Apteczka pierwszej pomocy

Apteczka pierwszej pomocy

Apteczka pierwszej pomocy

Udzielanie pierwszej pomocy to konieczność wykorzystania materiałów, które będą do tego potrzebne. Obecnie jest kilka unijnych rozporządzeń dotyczących tego, co powinna zawierać odpowiednia apteczka pierwszej pomocy w domu czy też w biurze. Wytyczne co do jej zawartości określają nie tylko to, co musi się tam znaleźć, ale również ile sztuk danej rzeczy ma być i jakich ma być ona rozmiarów. Jeżeli w pobliżu jest apteczka i można udzielić pierwszej pomocy, to często skraca się znacznie czas rehabilitacji i leczenia takiego chorego.

Po pierwsze apteczka musi zawierać maseczkę do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Maseczka taka pozwala wykonać tzw. sztuczne oddychanie, ale jednocześnie uniemożliwia kontakt ze śliną chorego. Zawsze sztuczne oddychanie powinno się robić przy użyciu takiej właśnie maseczki, bowiem wtedy chronimy się przed ewentualnymi chorobami.

Kiedy sztuczne oddychanie wykonane byłoby bez takiej maseczki, to bardzo łatwo można byłoby się czymś zarazić. Drugim elementem wyposażenia apteczki mają być nożyczki, dzięki nim będzie można przecinać koce opatrunkowe, różnego rodzaju bandaże, opatrunki i tak dalej. Co do opatrunków, to te samoprzylepne powinny się znaleźć a apteczce po kilka sztuk w dwóch rozmiarach. Muszą być także opaski elastyczne tak samo w dwóch rozmiarach. Apteczka pierwszej pomocy powinna zawierać także koc termiczny, którym elewacje z betonu architektonicznego będzie można nakryć chorego. Na jej wyposażeniu powinny się znaleźć także kompresy na oko, które będzie można użyć w przypadku jakiegoś problemu z okiem, a także inne rodzaje kompresów i jałowych gaz.

W apteczce samochodowej nie powinno się znaleźć nic płynnego, bo zawsze istnieje takie prawdopodobieństwo, że opakowanie się otworzy, a jego zawartość wyleje się i zniszczy materiały, za pomocą których można dokonać pierwszej pomocy. Nie powinny się tam znajdować również przedterminowe leki, których połknięcie mogłoby mieć naprawdę opłakane skutki. Apteczka może być dodatkowo doposażona, ale z pewnością trzeba ją doposażyć z głową tak, żeby nie znalazło się w niej nic, co mogłoby stwarzać jakieś zagrożenie.

Artykuł napisany przez: