Dobry lekarz

Dobry lekarz

Dobry lekarz

Jaki powinien być dobry lekarz, w ręce którego nikt nie będzie się bał oddać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, niemniej jednak można w pewien sposób szukać na to odpowiedzi. Z pewnością takim lekarz powinien być osobą, która wie, co powiedzieć pacjentowi i w tych dobrych momentach i w tych złych. Dobry lekarz jest przede wszystkim człowiekiem i traktuje innych ludzi również jako równych sobie, dlatego nigdy im nie szkodzi.

Dobry lekarz

Lekarze składali przysięgę Hipokratesa, wedle której nie mają prawa robić pacjentom niczego, co mogłoby pogorszyć ich stan zdrowia lub też działać na ich niekorzyść.

Lekarz musi być wyrozumiały tak, żeby był skłonny do tego, żeby wysłuchać pacjenta i pomóc mu w tym, czego ten potrzebuje. Lekarz musi rozumieć, że to nie przemysł medyczny czy farmaceutyczny jest tutaj najważniejszy, tylko jego pacjent, bo wszak dla niego tyle lat się uczył i dla niego powinien stanowić podporę. Lekarz musi rozumieć, jaka jest sytuacja materialna pacjenta i dopasowywać dla niego takie rozwiązania, które będą w tym przypadku najkorzystniejsze pod względem jego możliwości technicznych i finansowych. Dobry lekarz ma wyleczyć a nie tylko leczyć w nieskończoność tak, żeby móc przez cały czas wyciągać od swoich pacjentów pieniądze. Dobry lekarz permanenty makijaż rozumie pacjenta jak mało kto i zawsze jest gotowy do udzielenia mu pomocy naprawdę na różnych polach i tak właśnie powinna wyglądać cała nasza służba zdrowia.

Jednakże nie zawsze tak jest, czasami jest tak, że po prostu, ale lekarze przez lata swojej pracy po postu zatracają swoje prawdziwe powołanie i działają już tylko jak roboty, które wcale nie myślą o tym, co robią.

Artykuł napisany przez: http://www.czapkiznadrukiem.com