Psychika a leczenie

Psychika a leczenie

Psychika a leczenie

Wpływ stanu psychicznego na leczenie jest naprawdę ogromny. Nawet ludzie, którzy mieli ciężkie postacie raka, ale jednocześnie rozumieli swój stan i zachowywali pozytywne podejście, byli w stanie znacznie szybciej dojść do siebie i pokonać chorobę. Tak samo jest w przypadku leczenia i w przypadku rehabilitacji. Za każdym razem pozytywne podejście jest w stanie zdziałać naprawdę cuda, których nie dokona żadne zadręczanie się.

Jeżeli pacjent myśli pozytywnie i ma wrażenie lub wręcz przeświadczenie, że będzie zdrowy, to będzie zdrowy prędzej czy później. Dzieje się tak dlatego, że podświadomie wysyła sygnał do swoich komórek, a komórki te zaczynają naturalny proces leczenia i odnowy, który skutkuje tym, że ciało po prostu zaczyna się regenerować. Jeżeli człowiek wie, że ma taką moc, to może ją naprawdę dobrze wykorzystywać na swoją korzyść.

Musi oczywiście zdawać sobie z tego tylko sprawę. Psychika ma wręcz kluczowe znaczenie w tym, jak szybko dochodzi się do siebie. Przy załamaniu rany goją się dłużej, a kości wolniej się zrastają. Jeżeli ktoś się mimo wszystko cieszy, a jego poziom stresu utrzymany jest na niskim poziomie, to wtedy procesy lecznicze i regeneracyjne zachodzą po prostu znacznie szybciej i efektywniej. Człowiek ponoć ma możliwość leczyć się naprawdę sam, jedyny problem tkwi w tym, że musi to zrozumieć i musi nauczyć się, jak ma to robić oraz co wpływa na to, że będzie po prostu zdrowszy i spokojniejszy. Jeżeli się tego nauczy, to szybko może osiągnąć naprawdę bardzo wiele.

Leczenie farmakologiczne często jest tylko dodatkiem, jest tak naprawdę wspomaganiem, natomiast to leczenie, które się wykonuje w głowie, ma największe znaczenie dla tego, że działa holistycznie i po prostu podświadomie. Działa na całe nasze ciało, na mięśnie, nerwy, kości, na wszystkie tkanki, które się dzięki niemu regenerują. Naprawdę nie ma lepszego i trwalszego oddziaływania niż właśnie takie. Leczenie psychiki jest zawsze leczeniem naszego ciała. Natomiast leczenie samego ciała bez psychiki może czasami trwać nawet lata, a i tak nie przyniesie żadnych, pozytywnych efektów.

Artykuł napisany przez: